?

Log in

No account? Create an account
baba

лагідна суфражистка

Previous Entry Share Next Entry
культура і життя
baba
mbgete

Читайте в найближчому номері газети Мінкульту у редакції А. Пароваткіної!

Содом під майонезом

 У цьому місяці видавництво «Критика» оприлюднило збірку «120 сторінок Содому», і з тих пір триває якась літературна трагикомедія.

Зазвичай сучасною поезією ніхто не цікавиться. Видали чергову книжку – і нема перед ким її презентувати. Але це не стосується поезії сексуальних меншин. Чомусь саме ця тема, що у розвинених країнах вважається побутовою, в українців викликає таке обурення, ніби йдеться про насильницький примус.

Можна зрозуміти мешканців країни, якій історично постійно щось нав’язують. То – таким самим чином - російську мову. То з’являються комуністичні агітатори, а потім приходить Червона Армія, і ось вже всіх зганяють у колгоспи. То сосід відкриває кооператив, потім – ще, і ось вже завод, де ти працюєш, купив жадібний олігарх і всіх звільнив. Зрозуміло, що люди бояться, як би поодинокі акції гомосексуалистів не вилилися у сексуальну реформу. Молодь нервує, старики незадоволено гарчать, преса навпаки мовчить – ну про що тут, власне, говорити.

Ніхто не пише і про ситуацію з «120 сторінок Содому», коли усі спроби її презентувати перетворюються на проблему.

Уперше і найяскравіше  книга презентувалася на Форумі Видавців у Львові. Це  був цирковий номер програми. Артисти оригінального жанру – укладачі збірки «120 сторінок Содому» - прямо на арені влаштували бійку з клоунами. Спочатку з незнайомцями, що закидали присутніх помидорами, виголосили «Молодь Львова - проти содомії!» і швиденько зникли – їх ніхто не затримував, а потім – з представниками праворадикальної организації, які у плані баллістики віддали перевагу воді й майонезу. Тортів не мітали, аби не годувати ворога. У бійці брала участь львівська міліція, причому на боці поетів, що взагалі-то не є традиційною орієнтацією правоохоронних органів, в яких поети зазвичай провокують агресію, і не завжди безпідставну.

Збірник «120 сторінок Содому», що викликав таку бурну реакцію в людей, які навіть не є читачами в буквальному розумінні, - звичайна книга поезій. Там немає нічого сенсаційного, якщо не вважати сенсацією сексуальні нахили її авторів, точніше, що вони ось так прямо про це кажуть. Просто молоді поети Ірина Шувалова, Альбіна Познякова і Олесь Барлиг зібрали вірші представників 30 країн світу, перевели їх українською, а видавництво «Критика» люб’язно надрукувало. І уся різниця з типовою поезотусівкою – один займенник.

Так і хочеться сказати тим, хто роздуває скандали з таких звичайних речей: шановні, демографичній ситуації в країні нічого не загрожує, крім нестатку грошів, квартир і робочих місць. Поєзія не в змозі змінити чиюсь статеву орієнтацію. Заради Леопольда фон Захер Мазоха, монументом якого пишається Львів, кидайте цей цирк!

Хочеться сказати цим людям: панове, це початок XXI століття; ми не зграя мавп. Кидатися бананами, чи то помидорами, чи то майонезом – не спосіб явити високі моральні принципи. А нагнітати ворожість до тих, хто поводиться не як ми – це такий же сором, як ходити без штанів перед очіма усього західного світу.

І до речі, людина, яку усі приймали за Джоні Депа, насправді зветься Олександром Гавриловим, це не розкручений актор, а лише відомий літературний критик.


  • 1
участь - беруть. Решта сподобалася.

интресно,что будет на открытии памятника чаку паланику

бойцовский клуб будет

А, там ще й не так відредагують.
Пароваткіна дуже сміялася, але особливо їй було смішно уявити, як це будуть читати найвище керівництво. Серед таких матеріалів як... вона взяла з купи роздруківку і там була назва: "Невчасна радість". Бідна Пароваткіна ледь не померла від реготу, а ще я їй казала, щоби вона змінила цю назву на більш сучасну, на кшталт: "Передчасний оргазм".

Серйозно, Гаврилова хтось приймав за Деппа?

Він стояв на вулиці, і місцеві дівчата спитали.

дрібні помилки

Антологія називається «120 сторінок Содому» і там не лише поезія, а й проза.
помІдорами
переклали, а не перевели

Re: дрібні помилки

Дякую, я прослідкую, щоби внесли правки. Якщо в мене це вийде.
Насправді текст писався нашвидкоруч, бо в мої обов"язки написання текстів там взагалі не входить я помічник шеф-редактора... А він якраз тільки що підійшов і сказав, що текст цікавий)

ну я все ж таки завтра тобі зателефоную десь о 6, гут?
може звяльнишся до того часу? пропоную прогулянку без наслідків. або з - за смаком)

  • 1